Skatepark v Ostrově stojí – co dál?

Po dlouhých (traduje se že dvaceti letech) se naplnil sen ostrovských skejťáků a byl otevřen nový skatepark v Ostrově. Stalo se to takřka na den po dvou letech, kdy bylo zrušeno jejich provizorium na parkovišti u koupaliště.


Poslední kapkou byl zřejmě úraz občana, který tudy procházel v nočních hodinách. Velice rychle se zvedla vlna odporu na Facebooku. Uspořádal jsem proto setkání asi 15ti skejťáků s panem starostou Čekanem a místostarostou Maťejkou, abychom společně probrali, jaké jsou možnosti výstavby skateparku v Ostrově. Rád bych oběma pánům poděkoval za to, že se tohoto projektu ujali a dotáhli ho do konce. Ne proto, že jsme to jako KDU-ČSL měli volebním programu, ale zejména kvůli tomu, že se vyšlo vstříc početné skupině mládeže, která má o tento sport zájem. Facebookové stránky, které se ostrovskému skateparku věnují již mají více jak 230 fanoušků.

Dne 2. srpna se uskutečnily první závody a slavností otevření areálu. Byla to skvělá akce, na které jsem napočítal více jak 200 lidí. Aby se tyto akce staly další zajímavou tradicí našeho města, myslím, že by byly užitečné dvě věci. Nechci kluky a holky nijak organizovat, ale jistě by jim prospělo, kdyby se našlo několik šikovných trenérů, kteří by mladé sportovce vedli tak, aby se se v dalších soutěžích dostali mezi nejlepší. Dále myslím, že by bylo užitečné vstoupit do České asociace skteboardingu, což by nám pomohlo při organizování dalších akcí.

Na závěr bych chtěl zmínit, že v Ostrově je i další skupina mládeže, kteří holdují tzv. street workoutu. Cvičí na staré „dětské prolézačce“ a rozhodně by si zasloužili kvalitní workoutové hřiště. Pokud by se pořídilo od renomovaného výrobce, stálo by cca 300 tis. A na úplný závěr ještě jeden tip. Ve městech nyní rostou jako houby po dešti také venkovní hřiště pro seniory. V rozpočtu města Ostrova je cca 500 tis. na sportoviště u zimního stadionu. Původně jsem myslel, že se jedná právě o takováto sportoviště. Bohužel jsem se doslechl, že se připravuje krytá hala za velké peníze.